Travel/Pre-travel Fall 2018- Spring 2019 Results


Sunday, November 18, 2018 @ 3:00pm
Final
Red Devils (u12 boys) 7
    Vikings 3
 
Sunday, November 18, 2018 @ 9:30am
Final
Fusion (u16 girls) 1
    smithtown chargers 2
 
Sunday, November 11, 2018 @ 2:30pm
Final
    Middle Country United 5
Alpha United (u14 boys) 2
 
Saturday, November 10, 2018 @ 2:00pm
Final
    Wantagh Seaford Fusion 1
Lunachics (u13 girls) 2
 
Saturday, November 10, 2018 @ 12:15pm
Final
Red Devils (u12 boys) 3
    Bellmore Wolves 1
 
Saturday, November 10, 2018 @ 12:00pm
Final
    Plainview Old Bethpage Hawks 1
Spurs ( u13 boys) 11
 
Saturday, November 10, 2018 @ 12:00pm
Final
Vikings (u12 boys) 5
    Island trees Martians 3
 
Sunday, November 4, 2018 @ 1:30pm
Final
Extreme (u14 boys) 7
    Garden City Cannons 0
 
Sunday, November 4, 2018 @ 10:20am
Final
Colombia (u16 boys) 2
    Patchogue Medford Cosmos 0
 
Sunday, November 4, 2018 @ 9:00am
Final
Alpha United (u14 boys) 0
    Manorville Cosmos 3
 
Saturday, November 3, 2018 @ 12:00pm
Final
    Merrick/S Me Blaze 2
Fusion (u16 girls) 2
 
Saturday, November 3, 2018 @ 11:00am
Final
Spurs ( u13 boys) 1
    NHP Flying Tigers 0
 
Saturday, November 3, 2018 @ 10:30am
Final
Lunachics (u13 girls) 1
    East Meadow Santos 0
 
Saturday, November 3, 2018 @ 10:20am
Final
    New Hyde Park Jungle Cats 0
Red Devils (u12 boys) 5
 
Sunday, October 28, 2018 @ 2:30pm
Final
    Brentwood Cougars 2
Fusion (u16 girls) 1
 
Sunday, October 28, 2018 @ 2:10pm
Final
    Oyster Bay Spartans 2
Colombia (u16 boys) 5
 
Sunday, October 28, 2018 @ 1:30pm
Final
Extreme (u14 boys) 4
    Great Neck White Dragons 7
 
Sunday, October 28, 2018 @ 11:00am
Final
Alpha United (u14 boys) 2
    Roosevelt Cobras 3
 
Sunday, October 21, 2018 @ 1:00pm
Final
    Rockville Centre Extreme 1
Alpha United (u14 boys) 4
 
Sunday, October 21, 2018 @ 12:20pm
Final
Colombia (u16 boys) 3
    Garden City Greyhounds 1
 
Sunday, October 21, 2018 @ 9:00am
Final
Extreme (u14 boys) 3
    Hewlett/Lawrence Blue Knights 2
 
Saturday, October 20, 2018 @ 4:30pm
Final
    Bellmore United 0
Extreme (u14 boys) 4
 
Saturday, October 20, 2018 @ 2:00pm
Final
    Woodhaven United 1
Lunachics (u13 girls) 0
 
Saturday, October 20, 2018 @ 12:30pm
Final
Vikings (u12 boys) 6
    Lindenhurst Dynamo 1
 
Saturday, October 20, 2018 @ 9:30am
Final
    Lynbrook/East Rockaway Shockers 0
Red Devils (u12 boys) 7
 
Sunday, October 14, 2018 @ 3:10pm
Final
    Masapequa Bayern 4
Extreme (u14 boys) 6
 
Sunday, October 14, 2018 @ 1:10pm
Final
    West Islip Blaze 1
Fusion (u16 girls) 1
 
Sunday, October 14, 2018 @ 12:50pm
Final
Alpha United (u14 boys) 4
    Uniondale Cosmos 3
 
Sunday, October 14, 2018 @ 12:30pm
Final
    North Babylon Lightning 1
Colombia (u16 boys) 3
 
Saturday, October 13, 2018 @ 2:20pm
Final
Red Devils (u12 boys) 9
    Island Trees 1
 
Saturday, October 13, 2018 @ 1:40pm
Final
Lunachics (u13 girls) 0
    Massapequa Kaos 1
 
Sunday, October 7, 2018 @ 12:20pm
Final
    East Islip Tournament Game #4 opponent SB SMITHTOWN AthletiCo 1
Colombia (u16 boys) 0
 
Sunday, October 7, 2018 @ 9:05am
Final
Colombia (u16 boys) 2
    East Islip Tournament game #3 opponent LONGWOOD FIRESTORM 1
 
Saturday, October 6, 2018 @ 3:35pm
Final
Colombia (u16 boys) 5
    East Islip Tournment game #2 opponent Center Moriches Express 1
 
Saturday, October 6, 2018 @ 12:20pm
Final
Colombia (u16 boys) 0
    East Islip Tournament game #1 opponent VILLAGE OF BRANCH 1
 
Sunday, September 30, 2018 @ 4:30pm
Final
Extreme (u14 boys) 1
    Old Bethpage Avalanche 1
 
Sunday, September 30, 2018 @ 3:40pm
Final
Fusion (u16 girls) 2
    Garden City Galaxy 1
 
Sunday, September 30, 2018 @ 2:20pm
Final
    Central Islip Mustangs 3
Alpha United (u14 boys) 3
 
Sunday, September 30, 2018 @ 1:40pm
Final
Colombia (u16 boys) 5
    Ronkonkoma Raiders 1
 
Saturday, September 29, 2018 @ 3:30pm
Final
    Babylon Warriors 3
Lunachics (u13 girls) 1
 
Saturday, September 29, 2018 @ 1:30pm
Final
    Albertson Rangers 06 1
Spurs ( u13 boys) 2
 
Saturday, September 29, 2018 @ 12:00pm
Final
Red Devils (u12 boys) 10
    Lindenhurst Dynamo 0
 
Sunday, September 23, 2018 @ 2:00pm
Final
Spurs ( u13 boys) 0
    Syosset Braves 3
 
Sunday, September 23, 2018 @ 1:10pm
Final
    W. Hempstead Wildcats 3
Fusion (u16 girls) 7
 
Sunday, September 23, 2018 @ 1:00pm
Final
Alpha United (u14 boys) 3
    Oceanside Storm 3
 
Sunday, September 23, 2018 @ 12:30pm
Final
    Deer Park Warriors 1
Colombia (u16 boys) 3
 
Sunday, September 23, 2018 @ 12:30pm
Final
    Island Trees United 4
Extreme (u14 boys) 2
 
Saturday, September 22, 2018 @ 2:30pm
Final
Lunachics (u13 girls) 1
    Floral Park Rovers 0
 
Saturday, September 22, 2018 @ 12:00pm
Final
    Oceanside Seawolves 0
Red Devils (u12 boys) 7
 
Sunday, September 16, 2018 @ 3:30pm
Final
Extreme (u14 boys) 2
    Bellmore United 2
 
Sunday, September 16, 2018 @ 3:00pm
Final
Alpha United (u14 boys) 4
    Middle Country United 2
 
Sunday, September 16, 2018 @ 2:20pm
Final
    Westbury Red Ragons 1
Colombia (u16 boys) 1
 
Sunday, September 16, 2018 @ 9:00am
Final
Fusion (u16 girls) 0
    Rocky Point Rockies 5
 
Saturday, September 15, 2018 @ 2:30pm
Final
Red Devils (u12 boys) 5
    Westbury Soccer Orange Dragons 1
 
Saturday, September 15, 2018 @ 12:30pm
Final
Spurs ( u13 boys) 0
    Floral Park Renegades 4
 
Saturday, September 15, 2018 @ 12:30pm
Final
    Farmingdale Lightening 2
Lunachics (u13 girls) 1
 
Saturday, September 15, 2018 @ 11:40am
Final
Vikings (u12 boys) 1
    Bellmore Wolves 2
 
Sunday, September 9, 2018 @ 2:00pm
Final
    Garden City Cannons 1
Extreme (u14 boys) 7
 
Sunday, September 9, 2018 @ 12:30pm
Final
    Manorville Cosmos 1
Alpha United (u14 boys) 2
 
Sunday, September 9, 2018 @ 11:10am
Final
Colombia (u16 boys) 7
    Oceanside Thunder 1
 
Saturday, September 8, 2018 @ 1:30pm
Final
VS Everton (u10 boys) 3
    Lynbrook/E. Rockaway Arsenal 4
 
Saturday, September 8, 2018 @ 1:30pm
Final
    West Hempstead Falcons 0
Spurs ( u13 boys) 2
 
Saturday, September 8, 2018 @ 9:30am
Final
    Long Beach 3
Red Devils (u12 boys) 8
 
Saturday, September 8, 2018 @ 9:00am
Final
Lunachics (u13 girls) 0
    Levittown Lions 4
 
Saturday, September 1, 2018 @ 8:00pm
Final
     1
Colombia (u16 boys) 2
 
Saturday, September 1, 2018 @ 6:00pm
Final
Colombia (u16 boys) 1
     2
 
Saturday, September 1, 2018 @ 4:00pm
Final
Colombia (u16 boys) 4
     1
 
Monday, August 6, 2018 @ 8:30pm
Final
Colombia (u16 boys) 2
    B Blast 1
 
Saturday, August 4, 2018 @ 12:00pm
Final
Colombia (u16 boys) 2
    Lynbrook 4
 
Monday, July 30, 2018 @ 7:30pm
Final
Colombia (u16 boys) 7
    Bruins FC 0
 
Friday, July 20, 2018 @ 8:30pm
Final
    Rebels 0
Colombia (u16 boys) 1